CRM در صنعت IT

 

مشاوره مستمر، پشتیبانی عالی و مدیران پروژه ای که با مهلت سررسید پروژه خود مواجه هستند و برای حفظ بودجه خود تلاش می کنند، برای دستیابی به مزیت رقابتی در صنعت فناوری اطلاعات ( IT ) عوامل اصلی و ضروری می باشند.

crm

ملزومات CRM مخصوص شرکت های IT

  1. مدیریت کارآمد پروژه ها
  2. همکاری دپارتمان ها و تیم های پروژه در یک شبکه
  3. تحت تاثیر قرار دادن مشتریان با خدمات دائم
  4. فواید CRM برای شرکت های فناوری اطلاعات

شرکت های IT - فناوری اطلاعات

نرم افزار CRM از تمام فازهای پروژه پشتیبانی می کند. بالاترین سطح شفافیت با برنامه ریزی و کنترل پروژه ها و به شیوه ای سازمان یافته به دست می آید. یک راه حل CRM تمام منابع و زمان شما را مدیریت و ثبت می کند.

کارمندان بخش خدمات شما همواره به تمام داده های مشتری شما دسترسی دارند. مشتری از چه محصولی استفاده می کند؟ چه قرارداد خدماتی امضاء شده اند؟ شما می توانید جواب تمام سوالات را در بهترین نرم افزار CRM پیدا کنید. در نتیجه کارمندان همواره درباره حیطه خدمات موجود مطلع می باشند.

راه حل نرم افزار CRM صنعت خدمات IT برای دستیابی به ملزومات شرکت های IT توسعه یافته است: از ارائه دهندگان خدمات IT که بر روی مشاوره و سرویس دهی متمرکز شده اند تا ارائه دهندگان نرم افزاری که محصولات را با کمیپن های بازاریابی به فروش می رسانند.


فرایندهای فروش کارآمد
فرصت های کسب و کار خود را برای داشتن فروش های بالقوه بیشتر پیگیری کنید. با فرصتها، شما می توانید سرنخ ها را از مرحله تماس اولیه تا بسته شدن فروش، مدیریت کنید. اطلاعیه های خودکار و خدمات انجام شده، شما را درباره رویدادهایی مانند تاریخ تولد، قرار ملاقات ها تغییر یافته یا توسعه یافته مطلع می سازد. نه تنها این مورد بلکه می توانید با فشردن تنها یک کلمه، پیش بینی ها و گزارش هایی در مورد پتانسیل فروش ایجاد کنید.

کمیپن های بازاریابی هدفمند و دقیق
کمپین های تبلیغاتی چند فازه به آسانی برنامه ریزی و پیاده سازی می شوند. شما می توانید، به عنوان مثال، مشتریانی که قرارداد خدمات دارند و بیشترین پتانسیل فروش متقابل را دارند، فیلتر کنید. با این راه حل تمام پاسخ های مشتریان شما بصورت خودکار ذخیره می شوند و شما می توانید سرنخ ها را مستقیماً به دپارتمان فروش ارسال کرده و آمار حجم معاملات را به دست آورید. ویژگی تحلیل هوشمند به شما این امکان را می دهد تا بلافاصله متوجه شوید که یک کمپین تا چه حد موثر بوده است.

برنامه ریزی و مدیریت پروژه ها
از یک سیستم کارآمد برای برنامه ریزی و کنترل پروژه های خود بهره مند شوید. بدین ترتیب شما می توانید دقیقاً پروژه های خود را برنامه ریزی و ایجاد کنید. درست از زمان شروع، شما با خطرات، فازها، رویدادهای مهم و اهداف، وظایف، منابع، بودجه ها، هزینه ها و زمان مواجه می شوید. وضعیت پروژه، تجزیه و تحلیل های موقتی ( ad-hoc ) و یک سیستم هشدار زودهنگام به شما این امکان را می دهند که پروژه های خود را همیشه در مسیر صحیح خود نگه دارید.

کنترل پروژه
اختصاص ساعت کار به پروژه ها، پایه و اساس حسابداری مدیریت پروژه موثر می باشد. خدمات IT دارای قابلیت ضبط هوشمند، هم برای مشتریان و هم برای پروژه ها می باشد، به عنوان مثال، نرخ های ساعتی، ارقام برآورد شده، زمان باقیمانده، بودجه و مواد و هزینه های متفرقه ثبت می شوند.

میز کمک ( Helpdesk ) برای حداکثر بازدهی
درخواست های خدمات بصورت شفافی سازماندهی می شوند: یک سیستم تیکتینگ، گزارش های مربوط به خطاها را ثبت می کند، کنترل می کند چه کسی این وظیفه را انجام می دهد، دپارتمان فروش را مطلع می سازد و به مشتریان اجاره می دهد تا گزارش خطاهای خود را در اینترنت پیگیری کنند. ضبط خودکار زمان پردازش و منابع استفاده شده به شما اجازه می دهند تا کنترل کاملی بر روی هزینه های خود داشته باشید. فقط با یک کلیک، تجزیه و تحلیل را برای بخش ها یا مشتری های فردی ایجاد کنید. در این روش، شما همواره درباره حقوق خدمات مشتری خود آگاهی دارید.
ادامه مطلب
تاريخ : پنج شنبه 7 تیر 1397  | 11:14 ق.ظ | نویسنده : kambiz akhavan | نظرات 0

چگونه یک سی ار ام روی ابر (Cloud-Based CRM) می تواند به شما در پیگیریهای فروش کمک کند؟

اگر تیم بازاریابی شما خوب کار می کند و مرتبا سرنخهای جدید پیدا کرده و فرصتهای فروش جدید می آفریند، ولی برای پیگیری و تبدیل آنها به فروش با مشکل مواجهید فقط یک سیستم سی ار ام روی ابر چاره کار شماست! سیستم سی ار ام به شما کمک خواهد کرد بتوانید براحتی مروری بر مراحل فروش، نحوه پشتیبانی و مشتریان بالقوه داشته باشید. برخی از سیستمهای سی ار ام ویژگیهای دارند که براحتی فروشنده یا مدیر فروش با یک نگاه اجمالی می تواند مرحله به مرحله از کار خود را بر اساس اطلاعات موجود بفهمد و بر آن اساس پیش برود. قالبهای ایمیل از پیش آماده شده به فروشنده های تازه کار این امکان را می دهد که براحتی و به سرعت بتوانند موارد فروش خود را پیگیری کرده و به نتیجه برسانند. مطالب زیر یک نگاه اجمالی و مختصر به مزایای یک سیستم سی ار ام روی ابر برای پیگیری موثر موارد فروش می باشد.

پیگیریهای خودکار

در اکثر سی ار ام های قوی، شما براحتی می توانید پیگیرهای اتواماتیک از طریق سیستم گردش کار جهت به حداقل رساندن کار و زمان تیم فروش خود ایجاد کنید و تیم شما به جای انجام کارهای تکراری به فعایتهای اثربخش دیگری بپردازد. فروشنده شما براحتی می تواند پیامهای پیگیری بر اساس نوع درخواست در قالب ایمیل ایجاد کرده و برای مشتریان خود ارسال کند. حتی این پیامها می تواند پیامهای صوتی نیز باشد. شما براحتی می توانید فیلدهای مختلف بر اساس نیاز خود به ایمیل اضافه کنید. مثلا اگر یک سال از خرید یک محصول توسط مشتری گذشته و موقع تمدید قرارداد گارانتی یا خدمات پشتیبانی آن است براحتی می توانید از فرم تاریخ موجود در فرم اختصاص داده شده به مشتری در ایمیل خود استفاده کنید.

تواناییهای موبایل (اسمارت فون)

از مهمترین ویژگیهای یک سیستم سی ار ام روی ابر اینست که شما می توانید براحتی از همه جای دنیا و از طریق هر وسیله متصل به اینترنت به آن وصل شوید و براحتی امور کاری خود را پیگیری کرده و انجام دهید. با گسترش روزافزون استفاده از اسمارت فونها تیم فروش شما براحتی می تواند اطلاعات مشتری را گرفته و در سی ار ام روی ابر ذخیره کند و آن را برای استفاده از سایر همکاران در دفتر کار ویا هرجای دیگر به اشتراک بگذارد. به جای اینکه همکاران پیگیری کننده شما منتظر برگشت فروشنده به دفتر کار خود باشند براحتی می توانند بلافاصله با اطلاعاتی که توسط وی وارد شده کار پیگیری فروش خود را در کمتر از یک دقیقه شروع کنند. همچنین امکان برقراری چت با همکاران توسط این سیستم نیز برقرار می باشد.

تمرکز بیشتر روی فرصتهای جدی فروش

اگر چه پخش پیامهای تلفنی اتوماتیک و همچنین ارسال ایمیلهای اتوماتیک تاثیر خوبی دارند ولی اگر این موارد برای کسانی که دیگر به هر دلیلی علاقمند محصول شما نیستند انجام شود گاها با صرف هزینه های بیخودی همراه خواهد بود. سیستمهای سی ار ام قوی این امکان را دارند که براحتی بتوانید مشتریان خود را گروه بندی کرده و عده ای از این مشتریان که دیگر خواهان محصولات یا خدمات شما نیستند را در گروههایی که برای این گروه از مشتریان ایجاد کرده اید اختصاص دهید و یا اینکه بصورت کامل این نوع مشتریان را حذف کنید.
ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه 6 تیر 1397  | 07:55 ب.ظ | نویسنده : kambiz akhavan | نظرات 0