9 راه برای بهبود برنامه CRM شرکت شما (قسمت 1)

سازمانها هزاران دلار از نرم افزار CRM را صرف می کنند. با این حال، بازدهی مثبتی در این سرمایه گذاری می تواند زمان بگذارد، به خصوص اگر کارمندان شما مایل به استفاده از سیستم هستند - یا به طور مرتب اطلاعات مربوط به مشتری را به روز نمی کنند.

بنابراین چه کاری می تواند شرکت ها برای به حداکثر رساندن استفاده از CRM خود استفاده کنند؟ از ده ها نفر از متخصصان CRM و اتوماسیون فروش پرسیدیم. نکات بالای 9 خود را برای چگونگی بهبود CRM در زیر نشان داده شده است.

نرم افزار CRM

نرم افزار CRM را آسان برای مشتریان داخلی، کارکنان خود استفاده کنید. CRM CRM را برای هر کارمند و بخش مربوطه قبل از خرید CRM مطالعه کنید. پیدا کردن آنچه که هر یک از آنها واقعا از CRM می خواهد و آنچه برای آنها لازم است انجام دهد. اگر در مورد این موضوع خجالت زده باشید، پذیرش CRM سخت است که حداقل بگویم.

سپس CRM خود را با در نظر گرفتن کاربر نهایی خود طراحی و یا سفارشی کنید.

فراموش کردن آن آسان است که همه در روزنامه کار نمی کنند و هر روز به سیستم وارد می شوند. نامهای فیلد مختلط ممکن است به عملیات فروش معقول باشند، اما ممکن است مجبور به ترک مجدد فیلد اشتباه شود. بنابراین مهم است که CRM خود را سفارشی کنید تا به نیازهای تمام کاربران نهایی یا حداقل کسانی که از سیستم استفاده می کنند بیشتر باشد.

توجه به طراحی رابط؛ فاکتورهای انسانی مهم هستند. گروه ها به صورت منطقی مرتبط با یکدیگر قرار می گیرند و مطمئن شوید که جریان tabbing زمینه مناسب است - و یا استخدام یک متخصص به شما کمک کند. اطمینان حاصل کنید که جریان صفحه نمایش ها با جریان کاری کسب و کار منطبق است. شما همچنین باید از قوانین امنیتی مبتنی بر نقش برای پنهان کردن (یا نمایش) فیلدها استفاده کنید و فقط اطلاعاتی را که برای یک کاربر معین مرتبط است نمایش دهید. این صفحه نمایش را نشان می دهد و این یک راه آسان برای کمک به مدیریت مسائل مربوط به امنیت / حریم خصوصی / محرمانه با داده های مشتری است.

آموزش CRM را برای همه کارکنان فراهم کنید. شرکت ها باید برای آموزش کارکنان به طور مداوم از CRM استفاده کنند. یک راه برای این کار این است که شناسایی و آموزش کارکنان باهوش و متخصص در سیستم را آموزش دهید. سپس "جلسات منظم استادان را برای تدریس کارکنان در مورد نحوه آموزش همکاران خود به نحوه استفاده از CRM برای حداکثر نتایج، برنامه ریزی کنید.

پیگیری رفتار مشتری در طول دوره فروش قبل از تماس با فروش، اطلاعات مربوط به چشم انداز رسانه های اجتماعی را جمع آوری کنید و اطلاعاتی را که در کانال ها به اشتراک می گذارید شناسایی کنید. سپس بعد از تماس فروش، تکرارهای فروش بایستی ردیابی کنند که کدام محتوا را بیشتر بازتاب می دهد، از جمله اینکه مشتریان شما چه کدی هستند، چه دستگاه های تلفن همراه آنها برای پیدا کردن محتوا، با کدام محتوا که درگیر آن هستند، تا چه زمانی، چگونه اغلب، با آنها این مطلب را به اشتراک می گذارند و غیره.  برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی استفاده از CRM برای ردیابی رفتار مشتری، لطفا به اینجا مراجعه کنید.

CRM و رفتار مشتری

هنگامی که این سطح از اطلاعات را دارید، نه تنها نیازهای فعلی مشتری را درک خواهید کرد، بلکه قادر خواهید بود پیش بینی نیازهای آینده، مطالب خود را مطابق با آن تطبیق دهید و با اطمینان رویکرد بعدی خود را برنامه ریزی کنید. CRM به عنوان یک سیستم اتوماسیون فروش مستقل فکر نکنید و یا استفاده نکنید. اغلب شرکتها تصور می کنند که CRM با فروش شروع می شود و متوقف می شود.

در نتیجه، آنها دیگر بخش ها را خارج از حلقه قرار می دهند، محدودیت دسترسی آنها را به سیستم کامل یا به طور کامل انکار می کنند، و عدم موفقیت در CRM خود را با دیگر سیستم های اطلاع رسانی مشتری یا مشتری می توان ادغام نمود. به عنوان مثال، اگر سرویس میز و نرم افزار CRM خود را از هم جدا نکنید، تیم پشتیبانی خط مقدم شما ممکن است از تغییرات اخیر به وضعیت مشتری یا تعاملاتی که تیم فروش با آنها داشته است مطلع نباشد، بنابراین بسیاری از آنها از دست می روند فرصت ها برای برقراری ارتباط و ایجاد روابط.

برای ادامه، لطفا به بخش 2 بروید

تاريخ : سه شنبه 16 مرداد 1397  | 07:03 ب.ظ | نویسنده : kambiz akhavan | نظرات 0