9 راه برای بهبود برنامه CRM شرکت شما (قسمت 2)

لطفا برای خواندن بخش 1 اینجا کلیک کنید

شرکت ها هرگز نباید از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به عنوان یک سیستم مستقل فکر کنند. ادغام استراتژیک داده های مشتری از طریق سیستم های مختلف کسب و کار می تواند یک رویکرد بازاریابی و فروش بسیار شخصی و حتی پیش بینی کننده را ایجاد کند.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

همگام سازی کنید اگر CRM شما به طور خودکار با تقویم شما همگام نیست و تمام جلسات مربوط به مشتری شما را وارد نموده باشد، باید واقعا به فکر فروپاشی با آن باشید. اگر CRM در مورد این مهم ترین تعاملات مشتری نمی داند بدون آنکه شما خود را مجبور کنید خود را وارد کنید (و دنبال تغییر و لغو است)، شما قصد ندارید اعتماد به آن را دقیق بدانید.

یک برنامه خوب CRM باید به شما اجازه می دهد که یک مشتری با مشتری از Outlook، Google Calendar یا تقویم گوشی هوشمند خود برنامه ریزی کنید، مشتری را دعوت کنید و بدانید که CRM شما یک یادداشت برداری کرده و در مورد این رویداد مشتری ثبت کرده است.

داده ها را به روز نگه دارید مهم است که یک فرایند سازگار برای به روز رسانی و مدیریت داده های مشتری داشته باشیم. هر بار که شما در حال کار بر روی یک معامله هستید، می توانید همه تکرارهای فروش خود را برای ورود به اطلاعات مشتری دشوار کنید، اما با ارائه یک نرم افزار آسان برای استفاده، می توانید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات دقیق هر بار جمع آوری می شود.

برنامه های کاربردی CRM تنها به همان اندازه که اطلاعات در آنها ذخیره می شود - و اطلاعات نیاز به سرمایه گذاری دارند. سازمانها باید زمان و پول صرف کنند تا داده ها تازه، تمیز و به روز باشند. و جای خوبی برای شروع این است که اجرای فرآیندها را برای جلوگیری و حذف سوابق تکراری، اضافه کردن و تمیز کردن داده ها با متغیرهای تجاری فشرده شده و نگه داشتن آدرس های ایمیل پاک و پرچم شده زمانی که آنها به عنوان نامعتبر است. به یاد داشته باشید، برنامه CRM شما می تواند یک ابزار تصمیم گیری قدرتمند باشد، اما تصمیمات گرفته شده تنها به اندازه اطلاعاتی که در سیستم یافت می شود قوی هستند.

اجتماعی باش CRM خود را با استقرار سیستم های رسانه ای ادغام کنید، اگر قبلا در سیستم ساخته نشده باشد. این به کاربران اجازه می دهد تا آدرس ایمیل جدید مخاطب را وارد کنند و تقریبا هر پروفایل اجتماعی مرتبط با آدرس ایمیل را شناسایی کنند. با دسترسی به این پروفایل های رسانه های اجتماعی، شرکت ها می توانند ببینند که در آن رهبران و مخاطبان خود اغلب پست می کنند.

برندها باید از یک ابزار گوش دادن به رسانه های اجتماعی در زمان واقعی مانند Radian6 یا Sysomos برای جمع آوری یادداشت های مشتری در اسرع وقت به صورت آنلاین ارسال کنند. هر کس شکایتی را در یک کانال اجتماعی اجتماعی مارک (یعنی فیس بوک) ایجاد نخواهد کرد، بلکه می تواند به جای آن صدای جیر جیر در مورد تجربه خود و یا در مورد آن را در یک وب سایت یا وبلاگ به اشتراک بگذارد. با ضبط این مکالمات در زمان واقعی، مارک ها می توانند به سرعت در معرض و حل و فصل مسائل در اسرع وقت.

Social Mentions

بسیج کردن. یک CRM مبتنی بر ابر که قابلیت های تلفن همراه را فراهم می کند، به کاربران امکان می دهد تا به راحتی پیگیری تعاملات مشتری را انجام دهند و در هر زمان، مدیریت، پیشنهادها، فرصت ها، پروژه ها و فایل ها را از هر دستگاهی مدیریت کنند. برای شرکت هایی با کارمندان که به طور مداوم در داخل و خارج از دفتر هستند، این می تواند کارایی و بهره وری را بهبود بخشد.

به یاد داشته باشید، همیشه برای بهبود وجود دارد. هیچ راهی بهتر برای نگه داشتن کاربران در مورد کاربرد CRM خود نسبت به نشان دادن اینکه شما به آنها گوش می دهید و اقدام به ورودی می کنید وجود ندارد. دارای یک برنامه پشته برای ویژگی هایی است که توسط کاربران تجاری اولویت بندی شده است. آنها را به طور پیوسته از بین ببرید و نه تنها سیستم را برای استفاده بیشتر استفاده می کنید، اعتماد بین کسب و کار و فناوری اطلاعات توسعه خواهد یافت.

طراحی برنامه های CRM همیشه می تواند بهبود یابد. ایده هایی برای بهبود از کاربران داخلی و خارجی پیشنهاد دهید و سپس به ایده ها عمل کنید. علاوه بر این، آن را آسان برای آنها برای نظر دادن. بازخورد ارزشمند است. فقط یک احتیاط: اگر از بازخورد درخواست کنید آماده باشید که روی آن عمل کنید.

تاريخ : سه شنبه 16 مرداد 1397  | 07:19 ب.ظ | نویسنده : kambiz akhavan | نظرات 0